MODERN MAN

Jak dopasować spinki do mankietów i do krawata?

Jak nosić spinki do mankietów?

Spinki do mankietów i krawata nadają stylizacji klasy i elegancji. Wydawało by się że wybór spinek jest prosty i oczywisty. Obowiązują jednak pewne zasady, które dokładnie precyzują jak odpowiednio dobrać spinki by całość prezentowała się stylowo i elegancko.

Aby odpowiednio wyeksponować spinki, rękaw powinien nieco wystawać spod marynarki. Przy swobodnie opuszczonych dłoniach powinny być to 2-3 centymetry. W takim układzie każdy ruch ręką sprawi, że spinka wysunie się spod marynarki i od razu zwróci uwagę.

O czym należy pamiętać zakładając spinki?

 •  Spinki do mankietów nosimy wyłącznie do sytuacji formalnych. Jako że spinki są elementem formalnego stroju, należy je zakładać tylko wtedy, kiedy sytuacja tego wymaga.
 •  Spinki do mankietów wymagają założenia krawata, jego brak może spowodować dysonans pomiędzy formalnym charakterem ozdób a luźnym stylem. Dla stworzenia spójnej stylizacji niezbędny jest krawat lub mucha.
 •  Odpowiednia koszula – założenie spinek wymaga odpowiedniej oprawy. Podstawowym wymogiem jest koszula. Jej kołnierz oraz mankiety powinny być usztywniane. Mankiety skrojone pod kątem prostym są uważane za najbardziej formalne. Posiadające ścięty narożnik lub zaokrąglenie są mniej formalne. Wybierając spinki do mankietów, sprawdź również koszule.

Jakie spinki dobrać do koszuli?

Jeśli chodzi o to, jak dobrać spinki do mankietów, najważniejsze są trzy zasady:

1. Wzór koszuli

 • Do gładkiej koszuli wybierz spinki bardziej urozmaicone, z fantazyjnym lub kontrastującym z koszulą wzorem.
 • Gdy koszula jest wzorzysta, np. w kratę lub kwiaty, wybierz klasyczne spinki. Najlepiej bez wzoru, o prostej formie. Idealnie komponują się klasyczne srebrne, złote lub jednokolorowe.
 • Jeśli lubisz eksperymentować z modą, możesz postawić na niecodzienne połączenia. Wzorzysta koszula z ozdobną spinką. Pamiętaj żeby miały wspólny element, np. niebieskie pasy. 

2. Kolor koszuli

 • Do stylizacji w ciepłych barwach, takich jak brąz, czerwień, pomarańcz wybierz spinki w kolorze złotym.
 • Stylizacja w chłodnych kolorach, np. odcieni niebieskiego, szarości – wybierz spinki srebrne
 • Spinki możesz dopasować do innych, kontrastujących elementów w stylizacji np. paska, skarpet lub poszetki. 

3. Okazja

 • Na eleganckie, wieczorowe przyjęcia, wybierz bogato zdobione spinki mankietowe, np. z kamieniami lub ozdobnymi diamencikami.
 • Do smokingu wybieraj zawsze tzw. spinki smokingowe, czyli spinki o okrągłym kształcie. 

Na bardziej casualowe okazje, możesz wybrać bardziej ekstrawaganckie modele. Postaw na spinki z zabawnymi wzorami czy napisami. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z nadmiarem kolorów i faktur.

Spinki do mankietów black

Jak dobrać spinki do krawata?

Wśród biżuterii męskiej ważną rolę odgrywają też spinki do mankietów i krawatu. Mimo że słyszymy o nich znacznie mniej, to mogą być praktycznym dodatkiem zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Przy ich wyborze należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim spinka nie może być za krótka, a jej długość nie powinna być mniejsza niż połowa szerokości krawata. Wybraną ozdobę należy przypiąć od prawej strony, mniej więcej po środku krawata. Taki sposób zakładania zapewni Ci elegancki wygląd.

Zamiast krawata możesz założyć ciekawszą alternatywę – świetnie się tu sprawdzą drewniane muchy i spinki, które perfekcyjnie się ze sobą skomponują.

Postaw na gotowy zestaw

 • Dopasowany
 • Elegancki
 • Stylowy
 • Klasyczny
 • Ponadczasowy

Jeśli mimo starań nadal nie jesteś pewien jak odpowiednio dopasować spinki do krawata? Nie czujesz się na siłach aby podjąć decyzje które połączenie będzie najlepsze postaw na gotowe zestawy. Nasi styliści zrobili to za Ciebie, połączyli gotowe zestawienia pasujących do siebie spinek z krawatem i poszetką. Wystarczy tylko założyć i gotowe.

Post navigation

1 Comment

 1. שירותי ליווי בחדרה

  Everything is very open with a very clear description of the challenges. It was definitely informative. Your site is very useful. Thanks for sharing!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *