MODERN MAN

Portfel z zabezpieczeniem na karty RFID

Zacznijmy od wytłumaczenie co to takiego RFID?

Technologia Radio Frequency Indentification. System identyfikacji radiowej, polegający na przesyłaniu danych, oraz zasilania elektronicznego układu czytnika w celu rozpoznania i dekodowania karty płatniczej, kredytowej, legitymacji studenckiej, czy karty miejskiej. Składa się on z czytnika zawierającego nadajnik, odbiornik, oraz antenę i dekoder . Za pomocą fal radiowych pozwala wysyłać i odbierać dane, co jest bardzo często wykorzystywane w przypadku kart płatniczych, ale i w sporcie do pomiaru czasu. Aby dane zostały prawidłowo przesłane, wytworzone jest pole magnetyczne. Mikroprocesor urządzenia zbiera energię i przesyła dane do obornika, który za pomocą dekodera rozpoznaje, a czasami nawet i zapisuje, konkretne informacje. Technologia RFID potrafi znacznie ułatwić nam życie, jednocześnie może naraić nas na utratę pieniędzy z konta. Ważne jest, aby świadomie z niej korzystać i zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie może nam przynieść.

Jak uchronić się przed kradzieżą pieniędzy z z karty?

Rozwój technologii ma niewątpliwie wiele zalet, ale również niosące za sobą niebezpieczeństwa, których często jesteśmy nieświadomi. System kart płatniczych stał się bardzo popularny i wygodny. Nie musimy się martwić gdzie schować gotówkę, czy też drobne monety, które powodują, że nasz portfel robi się ciężki. Przykładowe zagrożenie stanowią dla nas płatności kartą, czy też zwykła podróż komunikacją miejską. Należy pamiętać, że karta może posłużyć nie tylko nam do płatności zbliżeniowej, ale i złodziejom do szybkiego wyczyszczenia naszego konta. Staje się to przy użyciu przez złodzieja smartfonu, lub innego urządzenia NFC i odpowiedniego oprogramowania. Poprzez które jest w stanie pobrać środki z naszego konta bez autoryzacji. Warto więc zabezpieczyć w bardzo prosty sposób, dzięki portfelom z ochroną kart RFID.

Jak działa portfel z zabezpieczaniem kart RFID? 

Portfel z ochroną RFID blokuje uzyskanie danych za pomocą fal radiowych. W materiał portfela wszyte są warstwy specjalnego materiału, który uniemożliwia dostęp do danych. Dzięki temu nasze karty płatnicze i dane wrażliwe są o wiele bezpieczniejsze.

Czy warto kupić portfel RFID?

Portfele z ochroną na karty zyskują coraz większą popularność. Dzięki specjalnej technologii, niemożliwe jest pobranie danych, za pomocą technologii RFID, ze znajdujących się w nim kart. Poprzez wszycie między warstwy materiału odpowiedniego tworzywa daje nam gwarancję ochrony kart. Portfel RFID doskonale sprawdzi się jako dobre zabezpieczenie np. elektronicznych środków płatniczych. Poza kartami płatniczymi system zabezpieczający ochroni również inne dokumenty jak np. karty kredytowe, płatnicze, bilety miejskie, czy dowody elektroniczne.

“Sekretem oszczędzania jest mały portfel i wielkie serce”

Post navigation